Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
23 maja 2026 roku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Radzyniu Podlaskim. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta sprawowana w intencji strażaków. Następnie na placu Komendy Powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim odbył się uroczysty apel podczas którego strażakom wręczono odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe.
Anna Osak
Aleksandra Szabrańska
Ewa Zalewska
W trakcie uroczystości goście mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
Oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych straży Pożarnych w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: st. bryg. Marek Chwalczuk Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, Maciej Buczyński Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Jarosław Kwasek Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, dh. Tadeusz Sławecki Wiceprezes Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie, Szczepan Niebrzegowski Starosta Radzyński wraz z zastępcą Ireneuszem Mroczkiem, a także kapelan radzyńskich strażaków ks. Edward Konarski, Samorządowcy, Burmistrzowie oraz Wójtowie powiatu radzyńskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, byli komendanci powiatowi oraz emerytowani funkcjonariusze pożarnictwa.



























































